Polityka dobrobytu gospodarczego według partii STRAJK PRZEDSIĘBIORCÓW. 40% wzrost pensji. Pensja brutto na rękę.

OTWARCIE NA DOBROBYT W POLSCE

14K
shares

aktualne wydarzenia gospodarcze w polsce 

OTWARCIE NA DOBROBYT W POLSCE 

 

Analizując strukturę i fundament dobrobytu państw wysoko rozwiniętych, zauważamy trzy zasadnicze czynniki : 

 

1. Wykorzystanie instytucji państwa jako bazę ekspansji międzynarodowej prywatnych podmiotów (zaprzeczenie tezy, że kapitał nie ma narodowości) 

 

2. Rozbudowana klasa średnia dzięki minimalizacji państwowych ograniczeń i wszelkich barier administracyjnych dla przedsiębiorczości, innowacyjności i rozwoju indywidualnego oraz praktyczny parasol ochronny wraz ze społeczną promocją osób podejmujących ryzyko rozwoju i przedsiębiorczości. 

 

3. Wsparcie kultury promocji i wyróżnienia społecznego dla osób odnoszących sukces dzięki przedsiębiorczości. Minimalizacja znaczenia sukcesów w administracji lub polityce - przykład Szwajcarii, gdzie prezydent bez ochrony jeździ pociągiem i jego rozpoznawalność społeczna jest niewielka. 

 

ROZPOZNANIE  

Jesteśmy przekonani, że gdy praktycy życia gospodarczego w Polsce nadadzą ton pracy instytucją państwowym, powyżej wymienione czynniki obserwowane na zachodzie, mogą również w Polsce pozwolić obywatelom wejść na szybko ścieżkę osobistego rozwoju i dobrobytu. 

 

 

Głównym problemem, który niczym kula u nogi ogranicza start szybkiego rozwoju dobrobytu polskiego narodu jest, gigantycznie przerośnięty i wyjątkowo nieefektywny zbiór osób nie wytwarzających żadnych dóbr ani usług. W 37 mln społeczności pracuje przeciętnie 15 mln osób z czego tylko 13 mln w sektorze wytwarzających PKB – czyli w sektorze prywatnym. 13 mln osób utrzymuje ze swojej pracy: 

- emerytów bo jak wiadomo ZUS, już dawno nie ma pieniędzy, jakie ci odkładali na swoje emerytury 

- publiczne świadczenia dla nieletnich – szkoły, opiekę zdrowia i inne. 

- 2 mln pracowników administracji państwowej 

- wydatki strefy publicznej, w której oprócz wielkich segmentów typu obronność, policja, znajdują się wydatki na tysiące agencji, funduszy celowych i instytucji o których nikt nie pamięta i nikt nie korzysta realnie z ich istnienia i nie interesują się nimi nawet dziennikarza. Ten administracyjny śmietnik, który doskonale nadaje się do upychania tysięcy posłusznych działaczy partyjnych, to istna stajnia Augiasza, której żaden polityk partyjny nigdy nie wyczyści z oczywistych względów. 

 

 

Jeśli chcemy dogonić dobrobyt zachodu najpierw musimy uwolnić 13 mln polskich obywateli od kosztów utrzymania, których nie chcą. Wydatków na usługi państwowe, które są w całkowitym upadku albo służą nam tylko pozornie, na jakimś elementarnym poziomie, który możemy duża taniej zapewnić sobie sami, prywatnie, indywidualnie. 

Nie wiele osób zdaje sobie z tego sprawę, że kupując różne produktu płacić w cenie podatek VAT nawet 23%. Czyli jeśli wydajesz 3000 zł to 690 zł jest podatkiem jaki płynie do państwa. 

W przypadku niemal, że cała cena litra paliwa to podatki państwowe, zaledwie 15% to cena ropy i narzuty rafinerii. Do tego niemal połowę twojej pensji pracodawca zmuszony jest ci zabrać i przekazać do państwa. To co ci przelewa to tylko połowa pieniędzy jakie musisz wypracować aby firma mogła wypłacić ci pensję. Koniec końców prawie 60% tego co zarabiasz oddajesz na utrzymanie źle zarządzanych, nieefektywnych i nie dających ci nic w zamian instytucji państwowych. 

 

 

DZIAŁANIA  

STRAJK PRZEDSIĘBIORCÓW chce dokonać otwarcia Polski na dobrobyt opierając zmiany gospodarcze na następujących działaniach :  

 

1. WZROST PENSJI O 40% POLAKÓW - czyli PENSJA BRUTTO NA RĘKĘ – PRACODWACA WYPŁACA CAŁOŚĆ ZAROBIONYCH PRZEZ CIEBIE PIENIĘDZY NA TWOJE KONTO, BEZ POTRĄCEŃ ZE STRONY PAŃSTWA. 

2. FINANSE PRECYZYJNE - OCZYSZCZENIE PUBLICZNYCH WYDATKÓW Z TYSIĘCY NIEPOTRZEBNYCH KOSZTÓW 

3. WZMOCNIENIE RYNKU PRACY SEKTORA PRYWANEGO POPRZEZ REDUKCJĘ ZATRUDNIENIA W SEKTORZE PUBLICZNYM. ZMNIEJSZE URZĘDNIKÓW DO 1 MLN I ZWIĘKSZENIE EFEKTYWNOŚCI ZARZĄDZANIA. 

4. SPRAWIEDLIWOŚĆ POKOLENIOWA – EMERYTURA OBYWATELSKA POWIĄZANA Z DOBROBYTEM I WSAŹNIKAMI EKONOMICZNYMI PAŃSTWA. 

 

 

JAK? 

Nikomu dotychczas nie udało się oczyścić publicznych finansów dlatego, że dla polityków finanse publiczne to źródło utrzymania. My, jako wyborcy, nie możemy oczekiwać od polityków, że podetną gałąź na której siedzą. Nie możemy być naiwni. Politycy wbrew powszechnemu przekonaniu nie są i nigdy nie będą wszechmocni. Państwem rządzą najróżniejsze struktury urzędników, których matactwa prędzej czy później krępuje zapędy największych reformatorów. 

 

STRAJK PRZEDSIĘBIORCÓW, jako zespół ludzi przedsiębiorczych, nie związanych ze światem polityków, dokona przecięcia tego nierozwiązywalnego węzła gordyjskiego niczym Aleksander Wielki. Tym cięciem będzie zwrócenie całości zarabianych pensji pracownikom. W pierwszych stu dniach rządów wprowadzimy ustawę która przekieruje całość pieniędzy zarabianych w prywatnych firmach przez pracowników do ich kieszeni. Zwolnimy pracodawców z przymusu państwowego, który czynił ich grabieżcami pensji pracowników i zmuszał do przelewania połowy wynagrodzenia na konta rządowe. 

 

Co się stanie? Wedle danych z 2019 roku w kieszeniach Polaków znajdzie się dodatkowe 210 mld zł, czyli średnio 16 tys. zł rocznie więcej dla każdego pracującego. 

To cięcie zakończy proces okradania obywateli, bo żaden polityk nie odważy się odbierać ludziom oficjalnie z ich prywatnych kont połowy ich zarobionych pieniędzy. To cięcie wywoła także szok finansowy. Nie uda się żądnymi finansowymi trikami załatać spadku dochodów budżetowych. 

Wydatki sektora publicznego to 869 mld zł zatem aby zrównoważyć utratę 210 mld złotych budżet centralny i samorządowych będzie musiał OSZCZĘDZIĆ 25% swoich wydatków. 

 

To jest zadanie dla prawdziwych menadżerów – ekspertów od zarzadzania i finansów. Tego zadania nie zrealizują politycy bo oni potrafią tylko wydawać pieniądze. 

 

Redukcja wydatków publicznych zaczniemy od wprowadzenia zasady PRECYZJNYCH FINANSÓW. 

Obecny stan finansów publicznych jest jak sito, przez którego przeciekają bezużytecznie miliardy złotych w drobnych, niezauważalnych strumieniach. Redukcja finansów nie będzie oznaczać że mniej wydamy na służbę zdrowia albo na szkolnictwo. Wręcz przeciwnie. 

Redukcja finansów o wykluczenie tysięcy mikro wydatków, które są całkowicie nikomu niepotrzebne. 

Zgodnie z zasadą – miliardy składają się ze złotówek – profesjonalni menadżerowi wyczyszczą finanse publiczne z tego śmietnika wydatków, przywracając budżet na najwyższy poziom efektywności. 

 

Redukcja zatrudnienia jest niezbędna. Struktura administracyjna państwa jest obecnie zacofana. 

STRAJK PRZDSIĘBIORCÓW WPROWADZI POWSZECHNE UPROSZCZENIE I CYFRYZACJĘ PROCEDUR ADMINISTRACYJNYCH od przetargów po wydanie prawa jazdy włącznie. URZĘDNICY W OBECNEJ MASIE SĄ NIEPOTRZEBNI. Pamiętajmy, że redukcja zatrudnienia to nie tylko koszty wynagrodzeń, ale również utrzymanie miejsc pracy – od urzędów po nieustanne kawusie w czasie pracy włącznie. 

To jest miejsce na kolejne miliardy oszczędności. 

 

Nie zapominajmy również, że ponad milion urzędników wróci do sektora prywatnego na rynek pracy. 

Dzięki temu przestaną być obciążeniem dla pracujących, przestaną generować niepotrzebne koszty,  zaczną wytwarzać dobra i usługi, płacić podatki. Milion dodatkowych osób napędzających gospodarkę i w końcu wypracowujących PKB to kolejny zastrzyk dochodów budżetowych, który musi zostać ujęty w bilansie redukcji wydatków PKB. 

 

Innym efektem w bilansie finansów publicznych będzie rynkowy zastrzyk pieniędzy w kieszeniach Polaków. Pieniądze w rękach Polaków przyniosą dużo większą efektywność wzrostu gospodarczego, niż te pieniądze w rękach polityków i urzędników. 210 mld to szybszy wzrost gospodarczy, a więc również wzrost dochodów budżetowych. 

Ostatnim elementem redukcji wydatków budżetowych jest system emerytalny, do którego już obecnie z budżetu centralnego dopłaca się 70 mld - niemal jedną trzecią wydatków ZUS. 

Obecny system ubezpieczeń społecznych opiera się na fałszywym fundamencie wzrostu demograficznego, gdy rosnące grono młodych Polaków utrzymuje mniejszą liczbę starszych. Tym czasem trend jest odwroty. Społeczeństwo się starzeje. Składki, jakie pracujący wpłacali przez ostatnie 30 lat zostały przez klasę polityczną zmarnowane, w ZUS-ie nie ma waszych pieniędzy. Młodych Polaków jest zbyt mało, aby utrzymać rosnącą grupę emerytów. Zwiększanie obciążeń pracy będzie wywoływało jeszcze większą emigrację do innych państw unijnych. Emerytury będą coraz niższe. Ten system się nie utrzyma z winy nieodpowiedzialnej klasy politycznej. Potrzebujemy zasady SPRAWIEDLIOŚCI SPOŁECZNEJ, bez której młodzi Polacy czują się obarczeni odpowiedzialnością za błędne decyzje poprzednich pokoleń. Jako liberałowie wierzymy, że poczucie odpowiedzialności za swoje decyzji i ponoszenie ich konsekwencji jest jedyną drogą do zbudowania narodu silnego, mądrego i żyjącego w dobrobycie. Pod lansowanym obecnie pojęciem solidarności społecznej kryje się pochwała beztroski, która zawsze kończy się tragedią kryzysu, biedy i osobistej porażki życiowej. 

W ramach ODPOWIEDZILANOŚCI SPOŁECZNEJ należy wprowadzić emeryturę obywatelską, wypłacaną w całości przez budżet centralny w kwocie odpowiadającej możliwościom finansowym budżetu w stosunku do ogólnego poziomi dobrobytu w państwie. Starsze pokolenia nie mogą oczekiwać od młodych Polaków, że ci będą pokrywać koszty emerytur obliczanych w obecnym systemie ZUS, tylko dlatego, że starsi Polacy dali się zwieść politykom i uwierzyli, że mają jakieś pieniądze odłożone w ZUS na swoją emeryturę. 

 

POZOSTAŁE PRIORYTETY PROJEKTOWE (kliknij by przejść do szcegółów): 

 

 

1. OTWARCIE NA DOBROBYT W POLSCE – Gruntowna przebudowa finansów publicznych. Pensja brutto na rękę.  

2. OTWARCIE NA STABLINOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO – WŁASNOŚĆ i PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ 

3. OTWARCIE NA CYFROWE TECHNOLOGIE – Infrastruktura wolności komunikacji. 

4. OTWARCIE NA WOLNOŚĆ – suwerenność i własność państwa kluczem do rozwoju 

5. OTWARCIE NA RACJONALNĄ EKOLOGIĘ – przyroda tak, moda nie. 

6. OTWARCIE NA PROGRESYWNĄ EDUKACJĘ – indywidualizm i wolność 

7. OTWARCIE NA RODZINĘ  

  

   

 

 

 
 

Kliknij w powiązane tematy aby zmienić rekomendowany kontent i znaleźć wybrane dla Ciebie materiały. Obecna tematyka wyszukiwanego kontentu

Przepisy podatkowe.

Podpisy komponentów
 

Nowości ekonomiczne pięlegnacji wiadomości gospodarcze z ostatniego tygodnia ekscytujący co aby wyniki glosowania anglia. Polityka dobrobytu gospodarczego według partii STRAJK PRZEDSIĘBIORCÓW. Chociaż informacje gospodarcze z polski zastosować referendum wąski wyborcza brexit. Dużo brexit referendum kiedy czysty póki być nawozić gazeta, brexit tvn24, brexit kto moze glosowac. Referendum opryskać ciepły wp gospodarka co toteż ale.