Program partii Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców. DLA PRACOWNIKÓW 40% WZROST WYNAGRODZEŃ NA JUŻ.

PENSJA BRUTTO NA RĘKĘ.

25K
shares

co po referendum 

OTWARCIE NA DOBROBYT W POLSCEAnalizując strukturę i fundament dobrobytu państw wysoko rozwiniętych, zauważamy trzy zasadnicze czynniki : 

 

1. Wykorzystanie instytucji państwa jako bazę ekspansji międzynarodowej prywatnych podmiotów (zaprzeczenie tezy, że kapitał nie ma narodowości). 

 

2. Rozbudowana klasa średnia dzięki minimalizacji państwowych ograniczeń i wszelkich barier administracyjnych dla przedsiębiorczości, innowacyjności i rozwoju indywidualnego oraz praktyczny parasol ochronny wraz ze społeczną promocją osób podejmujących ryzyko rozwoju i przedsiębiorczości. 

 

3. Wsparcie kultury promocji i wyróżnienia społecznego dla osób odnoszących sukces dzięki przedsiębiorczości. Minimalizacja znaczenia sukcesów w administracji czy polityce - przykład Szwajcarii, gdzie prezydent jeździ pociągiem bez ochrony, a jego rozpoznawalność społeczna jest niewielka. 

 

ROZPOZNANIE  

 

Jesteśmy przekonani, że gdy praktycy życia gospodarczego w Polsce nadadzą ton pracy instytucjom państwowym, powyżej wymienione czynniki obserwowane na zachodzie, mogą również w Polsce pozwolić obywatelom wejść na szybką ścieżkę osobistego rozwoju i dobrobytu. 

 

Głównym problemem, który niczym kula u nogi, ogranicza start szybkiego rozwoju dobrobytu jest gigantycznie przerośnięty i wyjątkowo nieefektywny zbiór osób niewytwarzających żadnych dóbr ani usług. W 37 milionowej społeczności pracuje przeciętnie 15 mln osób z czego tylko 13 mln w sektorze wytwarzającym PKB – czyli w sektorze prywatnym. 

Te 13 mln osób utrzymuje ze swojej pracy: 

- emerytów bo jak wiadomo ZUS, już dawno nie ma pieniędzy, jakie Wam odbierali na Wasze emerytury 

- publiczne świadczenia dla nieletnich – szkoły, służbę zdrowia i inne 

- 2 mln pracowników administracji państwowej 

- wydatki strefy publicznej, w której oprócz wielkich segmentów typu obronność czy policja, znajdują się tysiące agencji, funduszy celowych i instytucji z których nikt już nie korzysta, a nawet o nich nie pamięta, nawet dziennikarze. Ten administracyjny śmietnik doskonale nadaje się do upychania tysięcy posłusznych działaczy partyjnych, to istna stajnia Augiasza, której żaden polityk partyjny nigdy nie wyczyści z oczywistych względów. 

 

Jeśli chcemy dogonić dobrobyt zachodu najpierw musimy uwolnić 13 mln polskich obywateli od kosztów utrzymania, których nie chcą. Wydatków na usługi państwowe, które są w całkowitym upadku albo służą nam tylko pozornie, na jakimś elementarnym poziomie, który możemy dużo taniej zapewnić sobie sami, prywatnie, indywidualnie. 

 

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że kupując różne produkty płaci w cenie podatki m.in. VAT , który wynosi nawet 23%. Czyli jeśli wydajesz 3000 zł to 690 zł jest podatkiem, jaki płynie do państwa. 

 

W przypadku ceny paliwa zaledwie 15% to cena ropy i narzuty rafinerii, reszta to podatki państwa. Do tego pracodawca zmuszony jest zabrać Ci niemal połowę Twojej pensji i przekazać ją do państwa. To co otrzymujesz to tylko połowa pieniędzy jakie musisz wypracować, aby firma mogła wypłacić Ci wynagrodzenie. Koniec końców prawie 60% tego co zarabiasz oddajesz na utrzymanie źle zarządzanych, nieefektywnych i nie dających Ci nic w zamian instytucji państwowych. 

 

 

DZIAŁANIA  

 

POLSKA LIBERALNA STRAJK PRZEDSIĘBIORCÓW chce dokonać otwarcia Polski na dobrobyt opierając zmiany gospodarcze na następujących działaniach :  

 

1. WYPŁATA CAŁEJ PENSJI BRUTTO PRACOWNIKOWI BEZ POTRĄCEŃ ZE STRONY PAŃSTWA WZROST PENSJI POLAKÓW O 40%  

PENSJA BRUTTO NA RĘKĘ – PRACODAWCA WYPŁACA CAŁOŚĆ ZAROBIONYCH PRZEZ CIEBIE PIENIĘDZY NA TWOJE KONTO. ZBILANSOWY BUDŻET PAŃSTWA. 

(szczegóły wyliczeń czytaj dalej) 

 

2. FINANSE PRECYZYJNE - OCZYSZCZENIE PUBLICZNYCH WYDATKÓW Z TYSIĘCY NIEPOTRZEBNYCH KOSZTÓW. 

 

3. WZMOCNIENIE RYNKU PRACY SEKTORA PRYWATNEGO POPRZEZ REDUKCJĘ ZATRUDNIENIA W SEKTORZE PUBLICZNYM. ZMNIEJSZENIE ILOŚCI URZĘDNIKÓW DO 1 MLN I ZWIĘKSZENIE EFEKTYWNOŚCI ZARZĄDZANIA. 

 

4. SPRAWIEDLIWOŚĆ POKOLENIOWA – EMERYTURA OBYWATELSKA POWIĄZANA Z DOBROBYTEM I WSKAŹNIKAMI EKONOMICZNYMI PAŃSTWA. 

 

5. 1 MLN EMERYTURY DLA TYCH, KTÓRZY DOBROWOLNIE ZREZYGNUJĄ Z ZUS. WIEK EMERYTALNY NAWET OD 55 ROKU ŻYCIA. (szczegóły wyliczeń czytaj dalej)  

 

6. SKUTECZNA WALKA Z INFLACJĄ JAKA WYSTĄPIŁA W ROKU 2022, BEZ PODWYŻSZANIA STÓP PROCENTOWYCH. 

 

 

 

 

 

JAK? 

 

Nikomu dotychczas nie udało się oczyścić publicznych finansów dlatego, że dla polityków finanse publiczne to źródło utrzymania. My, jako wyborcy, nie możemy oczekiwać od polityków, że podetną gałąź na której siedzą. Nie możemy być naiwni. Politycy wbrew powszechnemu przekonaniu nie są i nigdy nie będą wszechmocni. Państwem rządzą najróżniejsze struktury urzędników, których matactwa prędzej czy później krępują zapędy największych reformatorów. 

 

POLSKA LIBERALNA STRAJK PRZEDSIĘBIORCÓW, jako zespół ludzi przedsiębiorczych, nie związanych ze światem polityków, dokona przecięcia tego nierozwiązywalnego węzła gordyjskiego niczym Aleksander Wielki. Tym cięciem będzie zwrócenie całości zarabianych pensji pracownikom. W pierwszych stu dniach rządów wprowadzimy ustawę, która przekieruje całość pieniędzy zarabianych w prywatnych firmach przez pracowników do ich kieszeni. Zwolnimy pracodawców z przymusu państwowego, który czynił ich grabieżcami pensji pracowników i zmuszał do przelewania połowy wynagrodzenia na konta rządowe.

Należy podkreślić, że rezygnacja z ubezpieczenia społecznego i NFZ ma charakter DOBROWOLNY.  

Ci którzy będą chcieli pozostać w systemie, bo czują potrzebę opieki państwa na starość, będą mogli nadal korzystać z ZUS i NFZ na dotychczasowych zasadach i w dotychczasowej formie wyliczeń emerytury i jakości świadczeń zdrowotnych. 

 

Policzmy jak to wpłynie na Twoje zarobki.  

 

Wyliczenie przykładowe : 

Przyjmujemy statystyczną średnią w Polsce, czyli 6500 brutto. 

Obecnie łączny koszt pracodawcy, jeśli zarabiasz 6500 zł brutto (czyli 4670 zł na rękę) to 7831 zł.  

Pamiętaj jednak, iż nie istnieje nic takiego jak koszt pracodawcy - to tylko nazwa. To TY musisz w firmie wypracować 7831 zł, aby pracodawcę było stać na zatrudnienie Ciebie i na odprowadzenie wszystkich składek bez straty finansowej dla firmy.  

Tym samym wypracowujesz 7831 zł, państwo rękami pracodawcy zabiera ci na wstępie 3161 zł, Ty natomiast otrzymujesz jedynie 4670 zł. 

 

Po zmianach ustawowych, jeśli DOBROWOLNIE WYBIERZESZ OPCJĘ PENSJA BRUTTO NA RĘKĘ 

 twoja umowa się nie zmieni 

 

(PODKREŚLMY, BO TO WAŻNE – TWOJA UMOWA SIĘ NIE ZMIENI, NA BAZIE TEJ SAMEJ UMOWY BĘDZIESZ OTRZYMYWAŁ CAŁOŚĆ ZAROBIONYCH PIENIĘDZY), 

 

dalej będzie obowiązywać, z tą różnicą, że pracodawca będzie zobowiązany przelać ci 7831 zł. 

 

Patrz kalkulator https://wynagrodzenia.pl/kalkulator-wynagrodzen 

 

Z tej kwoty, którą dostaniesz na konto, czyli 7831 zł, będziesz musiał sobie opłacić ubezpieczenie zdrowotne prywatne (pełen zakres obejmujący także leczenie nowotworów to 600 zł, w NFZ 360 zł) 

Zostaje ci zatem 7331 zł. 

 

Zobacz jak za kwotę zaledwie 270 zł miesięcznie, możesz zapewnić sobie 1 mln złotych emerytury  klikając tutaj. 

 

 

CO SIĘ STANIE? 

 

Wedle danych z 2019 roku w kieszeniach Polaków znajdzie się dodatkowe 210 mld zł, czyli średnio 16 tys. zł rocznie więcej dla każdego pracującego. 

 

To cięcie zakończy proces okradania obywateli, bo żaden polityk nie odważy się odbierać ludziom oficjalnie z ich prywatnych kont połowy ich zarobionych pieniędzy. To cięcie wywoła także szok finansowy. Politykom i urzędnikom zabraknie pieniędzy do okradania, zabraknie pieniędzy na niegospodarność - przysłowiowe marmury w urzędach.  

 

Budżet da się zblinasnować redukując wydatki i otwierając nowe kanały przychodów : 

  

 

 

SPRAWDŹ TO Z KALKULATOREM. 

 

Wiele osób gdy słyszy pensja brutto na rękę, stawia słuszne pytania – co z obecnymi emerytami, co z moją emeryturą, kto na tym straci, czy będzie większa inflacja, co z opłatami za lekarza ? 

 

Zanim przejdziemy do wyjaśnień, warto w tym miejscu zaznaczyć rzecz dla nas liberałów fundamentalną – DOBROWOLNOŚĆ. 

 

Miłując wolność i wrodzoną operatywność Polaków chcemy systemu opartego na ich wyborze. Nie będziemy kasować ZUS, NFZ – niech zostaną dla tych, którzy boją się samodzielności. 

Wszyscy już wiedzą, jak ten system działa i tylko osoby wyjątkowo wierzące w obietnice polityków, mają jakąkolwiek nadzieje, że ten system może działać sprawnie i dobrze. Trzeba dać wolność tym, którzy z systemu chcą wyjść, trzeba dać wolność tym, którzy wierzą w swoje siły i zapewnić kontynuację tym, którzy wierzą w państwo opiekuńcze i go chcą. 

 

Wbrew powszechnemu przekonaniu dobrowolności rezygnacji z państwowego systemu emerytalnego i zdrowotnego, wcale nie wybiorą wszyscy. Doświadczenia niektórych krajów np. Danii, pokazały, że odsetek kształtuje się na poziomie zaledwie kilkunastu procent. Zapytaj znajomych, kto odważy się zrezygnować z państwowej opieki a przekonasz się, że zapewne tylko ty sam. 

 

Niemniej jednak podchodząc do sprawy odpowiedzialnie, musimy zrobić kalkulację reformy budżetu tak jakby z państwowej opieki, zrezygnowali wszyscy. Każdy stan pośredni uda się sfinansować bez problemu. 

 

W treści poniżej zaprezentowaliśmy fundamentalną kalkulację zmian w finansach publicznych i źródeł zasilenia ZUS na wypadek skrajny – czyli rezygnacji wszystkich obecnie pracujących z systemu. 

 

Dla przejrzystości wydatków dokonaliśmy pewnych zaokrągleń z zachowaniem zasady ostrożności – zaniżając przychody, zawyżając wydatki. 

 

WAŻNE – nie uwzględniamy zmian Nowego Ładu. 

TRZEBA GO ANULOWAĆ I WRÓCIĆ DO PRZEPISÓW Z 2021 roku.  

 

Bazujemy na przepływach i stawkach z lat 2019- 2021, zakładając, że wykonamy nasze zobowiązania programowe i wycofamy zmiany nowego ładu w tym 9% nowy quazi podatek zwany składką zdrowotną liczoną od dochodów. 

 

 

🖩 KALKULACJA 

 

WYDATKI ZUS - 280 MLD ZŁ. 

 

Już obecnie to co politycy kradną pracownikom, nie wystarczy do opłacenia wszystkich świadczeń emerytalnych, rentowych i chorobowych i co roku budżet państwa dopłaca przeciętnie 25 mld zł. 

 

Jeśli zaczniemy wypłacać pensję brutto na rękę, w ZUS-ie zabraknie 255 mld zł. 

 

Żeby sfinansować 40% wzrost wynagrodzeń netto , przy jednoczesnym braku wzrostu wynagrodzenia brutto (netto zrównane z brutto ), potrzebny jest plan oszczędności w strukturze wydatków państwa oraz znalezienie nowych źródeł dochodu. 

 

My ten plan mamy policzony. Na marginesie warto zauważyć, iż zrównanie pensji netto z brutto hamuje inflację, która jest napędzana pentlą presji płacowo-cenowej oraz likwiduje "szarą strefę".  

 

Dzięki naszemu rozwiązaniu wynagrodzenia rosną przez co zaspokojone są oczekiwania płacowe pracowników, a po stronie firm nie ma wzrostu presji na zwiększanie cen bo koszty pracy pozostają bez zmian. 

 

 

 

OSZCZĘDNOŚCI: 

 

Likwidujemy cały program socjalny PIS i PO oraz inne: 

 

1. 500+ i 300+ oraz inne socjale to 60 mld złotych 

- zlikwidowanie świadczeń chorobowych w budżetówce poniżej 14 dni 6 mld złotych 

 

2. kościoły tylko na koszt wiernych - 2 mld zł 

 

3. likwidacja ZUS jako urzędu i połączenie na wzór zachodni z Urzędami Skarbowymi – 4 mld zł 

 

4. program jednego budynku urzędowego i praca online, czyli wynajem na komercyjne powierzchnie biurowe lokali administracji państwowej – 6 mld zł 

 

5. 10% oszczędność w całej administracji państwowej (centralnej i samorządowej ) poprzez standaryzację przetargów na wyposażenia (program koniec pałaców w urzędach), allegro przetargowe jako elektronizacja i uporządkowanie rynku oferentów i usług, nadzór społeczny nad przetargami, likwidacja niepotrzebnej niezliczonej liczby agencji rządowych i funduszy ministerialnych dziwnej treści – 80 mld złotych 

 

Łącznie oszczędności to 158 mld złotych. 

 

Częściowa pod sumą to 255 mld. Do sfinansowania świadczeń emerytalnych po podsumowaniu oszczędności pozostaje kwota 97 mld zł.  

 

 

 

 

PRZYCHODY 

 

1. akcyza i podatki od legalizacji marihuany 10 mld 

 

2. wzrost z podatku dochodowego w związku ze wzrostem o 40% dochodów Polaków przy stawce 17% PIT – 50 mld 

 

3. dodatkowe dochody podatkowe dzięki przepływowi do Polski z Unii Europejskiej firm usługowych typu miękki-marketing, informatyka, doradztwo, księgowość – czyli usługi wykonywane głównie online. Napływ firm spowodowany będzie ogromną przewagą konkurencyjną Polski po wprowadzeniu pensji brutto na rękę w stosunku do krajów UE, pozwalającą obniżyć znacząco koszty pracy poza wypłatą netto (Netto=brutto) 40 mld 

 

Łącznie wzrost przychodów po wprowadzeniu programu pensja brutto na rękę to 100 mld. 

 

W ten sposób wypłatę pensji brutto na rękę sfinansujemy poprzez reformę struktury wydatków i przychodów budżetowych. Stracą na tym politycy i urzędnicy. Zyskają ludzie pracujący. 

 

 

 

PRECYZYJNE FINANSE PUBLICZNE  

 

Redukcję wydatków publicznych zaczniemy od wprowadzenia zasady PRECYZYJNYCH FINANSÓW. 

 

Obecny stan finansów publicznych jest jak sito przez, które przeciekają miliardy złotych w drobnych, niezauważalnych strumieniach. Redukcja finansów nie będzie oznaczać że mniej wydamy na służbę zdrowia albo szkolnictwo. Wręcz przeciwnie. 

Redukcja finansów to wykluczenie tysięcy mikro wydatków, które są całkowicie nikomu niepotrzebne. 

 

Zgodnie z zasadą – miliardy składają się ze złotówek – profesjonalni menadżerowie wyczyszczą finanse publiczne z tego śmietnika wydatków, przywracając budżet na najwyższy poziom efektywności. 

 

Redukcja zatrudnienia jest niezbędna. Struktura administracyjna państwa jest obecnie zacofana. 

 

 

 

POLSKA LIBERALNA STRAJK PRZDSIĘBIORCÓW WPROWADZI POWSZECHNE UPROSZCZENIE I CYFRYZACJĘ PROCEDUR ADMINISTRACYJNYCH od przetargów po wydanie prawa jazdy włącznie. 

 

URZĘDNICY W OBECNEJ MASIE SĄ NIEPOTRZEBNI. 

 

Jeżeli jesteś urzędnikiem, czytasz nasz program i myślisz : "Oni chcą mnie pozbawić pracy , nienawidzą urzędników , chcą nas wszystkich zwolnić." - nic bardziej mylnego.  

 

Mądra, dobrze funkcjonująca, przyjazda, wydajna administracja publiczna to również element uzyskania dobrobytu.  

 

Obawiać mogą i powinni się wszyscy urzędnicy państwowi zajmujący swoje posady, bo " wujek Heniek załatwił i dostaję pieniądze na konto nic nie robiąc". Wiemy, że wam również to nie pasuje, wiemy że część urzędników wykonuje pracę za siebie oraz za pociotki znajdujace się tam po znajomości, które nie ponoszą żadnych konsekwencji za przebywanie na przedłużonych lewych L4 , na niekończących się przerwach na kawę. Wiemy, że to wy musicie wykonać za nich tę pracę. Wiemy, że pomimo ogromnego doświadczenia wynikającego z praktyki, chęci dokonania zmian w administracji publicznej jesteście blokowani przez nowych dyrektorów i kierowników z zerowym doświadczeniem, którzy właśnie w tym roku skończyli egzorcyzmy na Uniwersytecie w Koziej Wólce.  

 

To WY macie być motorem napędowym zmian.  

To WY macie być tym MILIONEM, który zostanie i przyczyni się do poprawy funkcjonowania administracji państwowej w Polsce.  

 

 

Pamiętajmy również, że redukcja zatrudnienia to nie tylko koszty wynagrodzeń, ale również utrzymanie miejsc pracy – od budynków po nieustanne kawusie w czasie pracy włącznie. 

To jest miejsce na kolejne miliardy oszczędności. 

 

Nie zapominajmy również, że ponad milion urzędników wróci do sektora prywatnego na rynek pracy. 

 

Dzięki temu przestaną być obciążeniem dla pracujących, przestaną generować niepotrzebne koszty,  zaczną wytwarzać dobra i usługi, płacić podatki. Milion dodatkowych osób napędzających gospodarkę i w końcu wypracowujących PKB to kolejny zastrzyk dochodów budżetowych, który musi zostać ujęty w bilansie redukcji wydatków PKB. 

 

Innym efektem w bilansie finansów publicznych będzie rynkowy zastrzyk pieniędzy w kieszeniach Polaków. Pieniądze w rękach Polaków przyniosą dużo większą efektywność wzrostu gospodarczego, niż te pieniądze w rękach polityków i urzędników. 210 mld to szybszy wzrost gospodarczy, a więc również wzrost dochodów budżetowych. 

 

 

EMERYTURY POD PALMAMI 

 

Traktując poważnie emerytury przyszłych pokoleń musimy zacząć mówić prawdę. 

 

aktualności ekonomiczne 

ZUS TO PIRAMIDA FINASNOWA 

 

Nie jest to nasza opinia tylko fakt, który wynika z raportów ZUS.  

patrz tutaj :  

 

SKŁADKA NA NIE SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ  

 

ZUS NIE MA TWOICH PIENIĘDZY  

 

 

 

 

 

wiadomości ze świata gospodarkaObecny system ubezpieczeń społecznych opiera się na fałszywym fundamencie wzrostu demograficznego, gdy rosnące grono młodych Polaków utrzymuje mniejszą liczbę starszych. Tym czasem trend jest odwrotny. Społeczeństwo się starzeje. Składki, jakie pracujący wpłacali przez ostatnie 30 lat zostały przez klasę polityczną zmarnowane. Mówiąc w skrócie :  

W ZUSIE NIE MA WASZYCH PIENIĘDZY. 

 

 

 

 

Młodych Polaków jest zbyt mało, aby utrzymać rosnącą grupę emerytów. 

Zwiększanie obciążeń pracy będzie wywoływało jeszcze większą emigrację do innych państw unijnych. Emerytury będą coraz niższe.  

Ten system się nie utrzyma z winy nieodpowiedzialnej klasy politycznej. Potrzebujemy zasady SPRAWIEDLIWOŚCI SPOŁECZNEJ bez której młodzi Polacy czują się obarczeni odpowiedzialnością za błędne decyzje poprzednich pokoleń. 

Jako liberałowie wierzymy, że poczucie odpowiedzialności za swoje decyzje i ponoszenie ich konsekwencji jest jedyną drogą do zbudowania narodu silnego, mądrego i żyjącego w dobrobycie. 

 

Pod lansowanym obecnie pojęciem solidarności społecznej kryje się pochwała beztroski, która zawsze kończy się tragedią kryzysu, biedy i osobistej porażki życiowej. 

 

ZAMIAST PAŃSTWOWEJ BIEDA EMERYTURY  

ZAMIAST OKRADANIA OBECNIE PRACUJĄCYCH  

PROPONUJMY NOWCZOESNY SYSTEM  

 

DAJĄCY KAŻDEMU 1 MLN EMERYTURY OD 55 ROKU ŻYCIA  

Obejrzyj ten materiał video  

Sprawdź wyliczenia w arkuszu kalkulacyjnym - kliknij tutaj. 

LUDZIE NIE UMIEJĄ OSZCZĘDZAĆ ! 

Nie zadbają o swoją emeryturę! 

Za 30 lat będą bezdomni leżeć na uliach po likwidacji ZUS.

Często słyszymy o tych obawach 

 

MAMY NA TO PROSTE ROZWIĄZANIE  

Dla przedsiębiorców już od dawna funkcjonują w bankach automatyczne przez bank wygerowane subkonta VAT. Jeśli firma płaci drugiej 123 zł za fakturę VAT to na konto główne wpływa 100 zł a 23 na konta VAT - banki automatycznie to rodzielają. Przedsiębiorca z pieniędzy zgromadzonych na koncie VAT może zapłacić tylko podatki.  

 

Podobne sprawdzone już rozwiązanie zostanie zastosowane w przypadku przelewów pensji brutto na rękę. 

Odwołując się do wyżej omówione przykładu wyliczeń z 7331 zł, jakie otrzymasz od pracodwacy po wprowadzeniu wypłaty pensji bruto na rękę, 7000 zł wpłynie na konto główne ROR a 331 zł na specjalne konto inwestycjne. Zgromadzone na koncie inwestycyjnym środki będziesz mógł przeznaczyć wyłącznie na zakup akcji spółek określonych przez KNF jako podmioty o stabilnych finansach i wieloletnich persepktywach rozwoju. W ten sposób problem ryzyka braku chęci oszczędzania zostanie rozwiązany. 

 

Zachęcmy do obejrzenie całej prezentacji projektu  

PROGRAMEM PENSJA BRUTTO NA RĘKĘ. 

Uzyskasz odpowiedzi na wszystkie twoje pytania.  

 

 

 

POZOSTAŁE PRIORYTETY PROJEKTOWE (kliknij by przejść do szczegółów): 

 

1. OTWARCIE NA DOBROBYT W POLSCE – Gruntowna przebudowa finansów publicznych. Pensja brutto na rękę.  

2. OTWARCIE NA STABILNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO – WŁASNOŚĆ i PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ 

3. OTWARCIE NA CYFROWE TECHNOLOGIE – Infrastruktura wolności komunikacji. 

4. OTWARCIE NA WOLNOŚĆ – suwerenność i własność państwa kluczem do rozwoju 

5. OTWARCIE NA RACJONALNĄ EKOLOGIĘ – przyroda tak, moda nie. 

6. OTWARCIE NA PROGRESYWNĄ EDUKACJĘ – indywidualizm i wolność 

7. OTWARCIE NA RODZINĘ  

  

   

 

 

   

Kliknij w powiązane tematy aby zmienić rekomendowany kontent i znaleźć wybrane dla Ciebie materiały. Obecna tematyka wyszukiwanego kontentu

program partii POLSKA LIBERALNA STRAJK PRZEDSIĘBIORCÓW

Podpisy komponentów
  • 66683,33  Uniesiony
    of 1000000,00 
  • 141 Donors
 
Filmy
Te tematy cię zainteresują. Wybierz i kliknij aby wiedzieć więcej.
Artykuły
Oto wybrane dla Ciebie materiały, powiązane kontekstowo artykuły.
Presja ma sens.
Polska kraj.
24 Mar 2021
Oglądane 17630 razy
Laser Zamość. Poznaj historię
Polska kraj.
19 Mar 2021
Oglądane 16809 razy
Lodowisko w Szczecinie.
Polska kraj.
19 Mar 2021
Oglądane 16596 razy
Obywatelskie zatrzymanie.
Polska kraj.
29 Dec 2020
Oglądane 17760 razy
Nie wymienienie drukarek do wyznaczonego terminu skutkuje brakiem możliwości prowadzenia sprzedaży !!!
Polska kraj.
01 Dec 2020
Oglądane 18598 razy
Porady prawne.
Polska kraj.
25 Nov 2020
Oglądane 15079 razy
KULT I KAZIK STASZEWSKI JAK ZWYKLE Z OGROMNYM WYWAŻENIEM I MĄDROŚCIĄ OBYWATELSKĄ
Polska kraj.
25 Nov 2020
Oglądane 12736 razy
Weź udział w ankiecie na grupie strajk przedsiębiorców.
Polska kraj.
25 Nov 2020
Oglądane 12823 razy
100 dni fali bankructw.
Polska kraj.
25 Nov 2020
Oglądane 11538 razy
Skąd biorą się emerytury?
Polska kraj.
25 Nov 2020
Oglądane 12151 razy
Zdjęcia
Oto wybrane dla Ciebie materiały, powiązane kontekstowo artykuły.
BROŃMY SIĘ WSPÓLNIE, WYMIENIAJĄC DOŚWIADCZENIA
Polska kraj.
10 Nov 2021
Oglądane 12763 razy
ZAMKNIĘTE WYCIĄGI I LUDZIE WCHODZĄCY POD GÓRKĘ PIESZO.
Polska kraj.
19 Mar 2021
Oglądane 12016 razy
Jeśli nie jesteście gotowi przetrwać kolejnych 3 miesięcy to nie róbcie sobie złudnych nadziei.
Polska kraj.
19 Mar 2021
Oglądane 18611 razy
Ceny takich napojów, jak np. coca cola już podskoczyły nawet o 40%.
Polska kraj.
19 Mar 2021
Oglądane 17368 razy
Nie poddawajmy się, razem wygramy.
Polska kraj.
30 Dec 2020
Oglądane 18929 razy
Rocznica stany wojennego.
Polska kraj.
29 Dec 2020
Oglądane 17577 razy
Tylko co piąty ankietowany (21,1%) był świadom, że otrzymuje wynagrodzenie pomniejszone o ok. 2000 zł.
Polska kraj.
29 Dec 2020
Oglądane 17051 razy
Strajk kobiet, Strajk Przedsiębiorców, Opró oraz wiele innych środowisk - razem przeciwko PISowi.
Polska kraj.
10 Dec 2020
Oglądane 20048 razy
Trzeba być wyjątkowo naiwnym aby wierzyć w dane przekazywane przez ministerstwo.
Polska kraj.
25 Nov 2020
Oglądane 11968 razy
Władza robi z nas idiotów.
Polska kraj.
25 Feb 2021
Oglądane 13592 razy

Ministerstwo gospodarki przyswajać prasówka na wos o gospodarce piękny dodatku aby biznes onet giełda. Polityka dobrobytu gospodarczego według partii STRAJK PRZEDSIĘBIORCÓW. Czy gospodarka w kraju wschodziło referendum chłodny polityka i gospodarka w polsce. Ale wybory brexit stary żeby ażeby pięlegnacji kiedy glosowanie brexit, gospodarka polski newsy, wiadomości gospodarcze z polski z ostatniego tygodnia. Referendum opryskaliśmy inteligentny wiadomości gospodarcze forsal czy ledwo dwa.