Co robimy?

Cel – przywrócić w Polsce poszanowanie godności obywatelskiej, wolności, własności oraz dumy z przedsiębiorczości jako źródła dobrobytu.
Powstrzymanie całej klasy politycznej przed wysługiwaniem sie korporacjom i bezwzględnym łupieniem z owoców ciężkiej pracy klasy średniej.(dla PISu „BOGACZY”)
Dla realizacji tych celów prowadzimy liczne akcje oraz projekty długoterminowe.

SPOŁECZNOŚĆ
Czytaj więcej

Najważniejsza jest społeczność. Bez społeczności nie ma nic. Budujemy społeczność nie tylko przedsiębiorców, ale wszystkich ludzi kochających wolność, pragnących zmian proobywatelskich (WIR) i chcących, aby Polska była krajem wysokiej gwarancji ochrony własności oraz zarządzana przez ludzi potrafiących budować trwały dobrobyt dla wszystkich.Naszym celem jest utrwalanie relacji poprzez wspólne cykliczne spotkania zarówno oficjalne jak i mające charakter czysto integracyjny. Z tej społeczności powstaja potem zespoły ludzi, którzy wspierają sie na wzajem w walce z aparatem polityczno-urzędniczym oraz towrzą pozytywne projekty naprawiące życie w Polsce.

Dopiero zbudowanie społeczności pozwala nam na tworzenie różnych organizacji, w których udział będzie fakultatywny. Najważniejsza jest więź między nami i poczucie solidarności a nie struktury.

Dołącz do środowiska. Skontaktuj się z koordyntorem. Weź udział w spoktaniach.Tutaj znajdziesz kontakty.

 

ZWIĄZEK MIKRO MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTW. ZJEDNOCZNI PRZESIĘBIORCY.
Czytaj więcej
Po co nam związek?
JESIENNY LOCKDOWN
Doświadczenia wskazują, że fale wzrostu zachorowań na koronawirusa będą się powtarzać. W każdym sezonie grypowym rząd będzie powtarzał gospodarczy lockdown, bo szpitale będą się zapełniać chorymi na Covid-19. Chociaż lockdown nie przynosi rezultatów to jest wygodą dla polityków pokazówką ciężkiej walki z Covid-19. Jest też wygodny dla całej strefy budżetowej. Brak silnej reprezentacji małych i średnich przedsiębiorstw pozwala politykom uczynić z nich kozła ofiarnego.
Na fali Strajku Przedsiębiorców zapoczątkowanego przez Pawła Tanajno, coraz więcej przedsiębiorców rozumie siłę i korzyści dla ich biznesów płynące ze zjednoczenia.

(rozk)ŁAD POLKSI – czyli pisowska grabież klasy średniej
Wspólnie możemy zroganizować mechanizmy legalnego wykorzystania konkurencji między państwami i rządami o przedsiębiorstwa na terenie Unii Europejskiej.
Możemy kontrolować kontrolę nad naszymi firmami ze strony administracji państwowej. Wspólnie możemy skorzystać z faktu, że jesteśmy też przedsiębiorstwami unijnymi i mamy mnóstwo praw, które pozwalają nam swobodnie migrować z podatkami. Możemy to zrobić bezpieczenie ale tylko razem, gdy po stronie naszego związku staną najlepsze kancelarie doradzające obecnie korporacjom

TWORZENIE PRZEIWAGI DLA KORPORACJI I MONOPOLISTÓW CYFROWYCH
Antypyszne.pl – dlaczego nie? Swój swerwis zamiast bookingu albo Ubera – why not? Zbiorowe negocjacje z centrami handlowymi – to jest skuteczne!
Zwiążek małych i średnich firm działająć wspólnie będzie największym podmiotem gospdoarczym kraju. To my jesteśmy POLSKĄ i to nasz zjednoczny głos ma decydować o tym co się dzieje w tym kraju w środowisku dla przedsiębiorstw.

Obowiązujące przepisy w Polsce dotyczące organizacji przedsiębiorstw są przestarzałe dostosowane do statusu przedsiębiorstw z PRL-u. Korzystają z prawa zrzeszania się tylko duzi przedsiębiorcy, którzy zatrudniają pracowników i łącznie potrafią sprostać wymogowi posiadania łącznie 300 tys. zatrudnionych. Stowarzyszenie i fundacje dla małych przedsiębiorstw nie spełniają swej roli w praktyce życia publicznego.

Z uwagi na dużą liczbę podmiotów mikro i małych, samozatrudnionych lub jednoosobowych firm, najlepszą formą oddziaływania na to co się dzieje w państwie i najlepszym sposobem dyscyplinowania klasy politycznej jest posiadanie swojego narzędzia jakim jest partia polityczna.
Nie musimy nawet do niej wszyscy należeć, chodzi o to, aby był to nasz straszak na polityków jak będą dalej tak głupi i niegrzeczni.

Jesteś zainteresowany związkiem ZJEDNOCZENI PRZEDSIĘBIORCY. Skontaktuj się z koordyntorem. Weź udział w spoktaniach.Tutaj znajdziesz kontakty.

 

#pracujeMY jesienią. POLAK MĄDRY PO SZKODZIE
Czytaj więcej

Akcje #otwieraMY odniosła ogromny suckes. Uratowaliśmy tysiące przedsiębiorstw przed upadkiem wywołanym wyłącznie decyzjami polityków.
Wiemy, że to nie koniec. Zbliża się jesienny lockdown. O jakież będzie zdziwienie i głośny upadek tych, którzy sie nie przygotują. Wiemy, że PISowski reżim szykuje ofensywę legislacyjnay uniemożliwiającą stosowanie rozwiązań prawnych, które skutecznie używaliśmy w akcjie #otwieraMY. Nie możemy zmarnować wkacji. Wiele procesów prawnych wymaga pracy i organziacji.
Chcesz być gotowy? Chcesz być bezpieczny? Dołącz do STRAJKU PRZEDSIĘBIORCÓW i organizuj się wspólnie, zjednoczony.

Jesteś zainteresowany związkiem ZJEDNOCZENI PRZEDSIĘBIORCY. Skontaktuj się z koordyntorem. Weź udział w spoktaniach.Tutaj znajdziesz kontakty.

 

BANK PRZESIĘBIORCÓW, JAKO OAZA SPOKOJU
Czytaj więcej

To również pomysł naszej społeczności. W unii europejskiej firma może mieć rachunek w każdym kraju na ternie UE. Dlaczego mielibyśmy się męczyć z polskimi bankami, nad którymi władzę absolutną ma rząd i związek banków polskich a wszystko po to, aby nie szanować naszej własności i umożliwić urzędnikom bez wyroków sądów odbierać to co nasze?

Bank na Litwie pozwala Polskim przedsiębiorcom odzyskać wolność od reżimowego aparatu skarbowego, ominąć takie autorskie pomysły nie występujące w żadnym inny kraju unii jak split payment.
Wystarczy 220 zł od 10 000 przedsiębiorstw i zostajesz udziałowcem banku na Litwie. Udziałowcy mają także możliwość uzyskania kredytowania niemal na takich samych zasadach jak kredyty zaciągają banki z NBP. To kusząca wizja.
Pracujemy nad tym projektem.

 

LOBBING.ZMIANY W PRAWIE
Czytaj więcej

Żeby wprowadzać w życie zmiany w przepisach potrzebujemy następujących narzędzi:
– zrzeszenia przedsiębiorców.
– partii politycznej
– katalogu zmian
W tej chwili prowadzimy proces rejestracji organizacji – zapraszamy KLIKAJ TUTAJ
Za chwilę na naszych stronach zostanie uruchomiony formularz rejestracji przepisów jakie chcesz, aby zostały wykreślone z prawa, które ograniczają twoją wolność i swobodę działalności.

 

SPÓŁKI BRANŻOWE
Czytaj więcej

SPÓŁKI BRANŻOWE jako Hub do dużych projektów dla MIKRO I MAŁYCH firm.
Pomysł zrodził się w śląskim środowisku strajku przedsiębiorców, gdzie zgromadziło się wielu małych przedsiębiorców z branży budowlanej, którzy, gdy się policzyli zdali sobie sprawę, że ich grupa jest w stanie sama zbudować budynek mieszkalny. Zadali sobie pytanie po co im deweloper, który domów nie buduje a jedynie pełni rolę hub’a finansowo-sprzedażowego. Ten projekt to owoc pracy środowiskowej.
Jeśli masz podobne koncepcje, do których potrzebujesz kontaktu z innymi przedsiębiorcami napisz do nas, dołącz, współtwórz środowisko.

 

DYSCYPLINOWANIE BANKÓW
Czytaj więcej

W czasie kwarantanny wiele banków prowadziło bardzo negatywną politykę wobec swoich klientów przedsiębiorców. Nie zważając na rządową kwarantannę banki działały jakby nigdy nic – wypowiadając umowy kredytowe i leasingowe, każdemu kto chociaż trochę spóźnił się ze spłatą raty.
W ramach strajku postanowiliśmy oznaczać banki, które waszym zadaniem są najgorsze. Najgorszy bank został nominowany do naszej nagrody „BANKU WROGIEGO PRZESIĘBIORCOM” zasługujące na naszą solidarną karę, na zamykanie rachunków, wycofywanie pieniędzy, namawianie naszych partnerów biznesowych, którym robimy przelewy, aby jeśli mogą przedstawili nam na kolejnych fakturach rachunek z innego banku.

Zachęcamy do solidarnej akcji wobec Millennium Banku, do czasu aż bank przeprosi i naprawi krzywdy wyrządzone przedsiębiorcom.

 

DYSCYPLINOWANIE URZĘDNIKÓW
Czytaj więcej

Projekt dolnośląskiego informatyka. Na wzór portalu „znany lekarz” stworzymy portal „ znany urzędnik”. Będziemy opisywać pracę urzędników. W końcu ich praca stanie się publiczna. Będziemy mogli rozliczać samorządowców z polityki personalnej jaką prowadzą, pomożemy im zarządzać kadrami. Łatwo wychwycimy rodzinne i polityczne powiązania, które szkodzą pracy na rzecz obywateli.