Co robimy?

Cel – przywrócić w Polsce poszanowanie godności obywatelskiej, wolności, własności oraz dumy z przedsiębiorczości jako źródła dobrobytu.
Powstrzymanie całej klasy politycznej przed wysługiwaniem się korporacjami i bezwzględnym łupieniem klasy średniej (dla PiSu „BOGACZY”) z owoców ciężkiej pracy.
Dla realizacji tych celów prowadzimy liczne akcje oraz projekty długoterminowe.

SPOŁECZNOŚĆ
Czytaj więcej
Najważniejsza jest społeczność, bez niej nie ma nic.
Budujemy wspólnotę nie tylko przedsiębiorców, ale wszystkich ludzi kochających wolność, pragnących zmian proobywatelskich (WIR) oraz chcących, aby Polska była krajem wysokiej gwarancji ochrony własności.
Chcemy Polski zarządzanej przez ludzi potrafiących budować trwały dobrobyt dla wszystkich.
Naszym celem jest utrwalanie relacji poprzez wspólne, cykliczne spotkania, zarówno oficjalne jak i mające charakter integracyjny. Z tego ugrupowania powstają zespoły ludzi, którzy wspierając się nawzajem w walce z aparatem polityczno-urzędniczym tworzą pozytywne projekty poprawy życia w Polsce.Dopiero zbudowanie społeczności pozwala nam na tworzenie różnych organizacji, których udział będzie fakultatywny.
Najważniejsza jest więź między nami i poczucie solidarności a nie struktury.

Dołącz do środowiska. Skontaktuj się z koordynatorem. Weź udział w spotkaniach. Tutaj znajdziesz kontakty.

 

ZWIĄZEK MIKRO MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTW. ZJEDNOCZNI PRZESIĘBIORCY.
Czytaj więcej
Po co nam związek?
JESIENNY LOCKDOWN
Doświadczenia wskazują, że fale wzrostu zachorowań na koronawirusa będą się powtarzać. W każdym sezonie grypowym rząd będzie powtarzał gospodarczy lockdown, bo szpitale będą zapełniać się chorymi na Covid-19. Chociaż lockdown nie przynosi rezultatów to jest wygodną dla polityków pokazówką ciężkiej walki z Covid-19. Jest też wygodny dla całej strefy budżetowej. Brak silnej reprezentacji małych i średnich przedsiębiorstw pozwala politykom uczynić z nich kozła ofiarnego.
Na fali Strajku Przedsiębiorców zapoczątkowanego przez Pawła Tanajno, coraz więcej przedsiębiorców rozumie siłę i korzyści płynące, dla ich biznesów, ze zjednoczenia przeciwko (rozk)ŁAD-owi POLSKI, czyli PiS-owskiej grabieży klasy średniej.
Wspólnie możemy zorganizować mechanizmy legalnego wykorzystania konkurencji między państwami i rządami o przedsiębiorstwa na terenie Unii Europejskiej.
Możemy przejąć kontrolę nad naszymi firmami ze strony administracji państwowej.
Wspólnie możemy skorzystać z faktu, że jesteśmy też przedsiębiorstwami unijnymi i mamy mnóstwo praw, które pozwalają nam swobodnie migrować z podatkami.
Możemy to zrobić bezpiecznie, ale tylko razem, gdy po stronie naszego związku staną najlepsze kancelarie doradzające obecnie korporacjom.TWORZENIE PRZEWAGI DLA KORPORACJI I MONOPOLISTÓW CYFROWYCH.
Antypyszne.pl – dlaczego nie? Własny serwis zamiast Bookingu, Pysznego albo Ubera – why not? Zbiorowe negocjacje z centrami handlowymi – to jest skuteczne!
Związek małych i średnich firm działając wspólnie będzie największym podmiotem gospodarczym kraju. To my jesteśmy POLSKĄ i to nasz zjednoczony głos ma decydować o tym, co dzieje się w tym kraju w środowisku przedsiębiorstw.
Obowiązujące przepisy w Polsce, dotyczące organizacji przedsiębiorstw są przestarzałe, dostosowane do statusu przedsiębiorstw z PRL-u. Z prawa zrzeszania się korzystają tylko duzi przedsiębiorcy, którzy zatrudniają pracowników i łącznie potrafią sprostać wymogowi posiadania łącznie 300 tys. zatrudnionych.
Stowarzyszenia i fundacje dla małych przedsiębiorstw w praktyce życia publicznego nie spełniają swej roli.Z uwagi na dużą liczbę mikro i małych podmiotów, samozatrudnionych lub jednoosobowych firm, najlepszą formą oddziaływania na to co dzieje się w państwie jest partia polityczna. Jest to najlepsze narzędzie do zdyscyplinowania klasy politycznej.
Nie musimy należeć do niej wszyscy. Chodzi o to, aby to był nasz straszak na polityków jeśli dalej będą tak głupi i niegrzeczni.Jesteś zainteresowany związkiem ZJEDNOCZENI PRZEDSIĘBIORCY skontaktuj się z koordynatorem. Weź udział w spotkaniach. Tutaj znajdziesz kontakty.

 

#pracujeMY jesienią. POLAK MĄDRY PO SZKODZIE
Czytaj więcej
Akcja #otwieraMY odniosła ogromny sukces. Uratowaliśmy tysiące przedsiębiorstw przed upadkiem wywołanym wyłącznie decyzjami polityków.
Wiemy, że to nie koniec. Zbliża się jesienny lockdown. Jakież będzie zdziwienie i głośny upadek tych, którzy się nie przygotują. Wiemy, że PiS-owski reżim szykuje ofensywę legislacyjną uniemożliwiającą stosowanie rozwiązań prawnych, których skutecznie używaliśmy w akcji #otwieraMY. Nie możemy zmarnować wakacji. Wiele procesów prawnych wymaga pracy i organizacji.
Chcesz być gotowy? Chcesz być bezpieczny? Dołącz do STRAJKU PRZEDSIĘBIORCÓW i organizuj się wspólnie, zjednoczony. Jesteś zainteresowany związkiem ZJEDNOCZENI PRZEDSIĘBIORCY. Skontaktuj się z koordynatorem. Weź udział w spotkaniach. Tutaj znajdziesz kontakty.

 

BANK PRZESIĘBIORCÓW, JAKO OAZA SPOKOJU
Czytaj więcej
To kolejny pomysł naszej społeczności. W Unii Europejskiej firma może mieć rachunek w każdym kraju na ternie UE. Dlaczego mamy męczyć się z polskimi bankami, nad którymi władzę absolutną ma rząd i związek banków polskich, a wszystko po to, aby nie szanować naszej własności i umożliwić urzędnikom bez wyroków sądów odbierać to co nasze? Bank na Litwie pozwala Polskim przedsiębiorcom odzyskać wolność od reżimowego aparatu skarbowego, ominąć takie autorskie pomysły nie występujące w żadnym inny kraju unii jak split payment.
Wystarczy 220 zł od 10 000 przedsiębiorstw i zostajesz udziałowcem banku na Litwie. Udziałowcy, mają także możliwość uzyskania kredytowania niemal na takich samych zasadach jak kredyty zaciągane przez banki z NBP. To kusząca wizja.
Pracujemy nad tym projektem.

 

LOBBING. ZMIANY W PRAWIE
Czytaj więcej
Żeby wprowadzać w życie zmiany w przepisach potrzebujemy następujących narzędzi:
– zrzeszenia przedsiębiorców
– partii politycznej
– katalogu zmian
W tej chwili prowadzimy proces rejestracji organizacji – zapraszamy KLIKAJ TUTAJ
Za chwilę na naszych stronach zostanie uruchomiony formularz rejestracji przepisów które chcesz, aby zostały wykreślone z prawa, które ograniczają twoją wolność i swobodę działalności.

 

SPÓŁKI BRANŻOWE
Czytaj więcej
SPÓŁKI BRANŻOWE jako Hub do dużych projektów dla MIKRO i MAŁYCH firm.
Pomysł zrodził się w śląskim środowisku strajku przedsiębiorców, gdzie zgromadziło się wielu małych przedsiębiorców z branży budowlanej, którzy po analizie finansowej zdali sobie sprawę, że ich grupa jest w stanie sama zbudować budynek mieszkalny. Zadali sobie pytanie po co im deweloper, który domów nie buduje, a jedynie pełni rolę hub’a finansowo-sprzedażowego. Ten projekt to owoc pracy środowiskowej.
Jeśli masz podobne koncepcje, do których potrzebujesz kontaktu z innymi przedsiębiorcami napisz do nas i dołącz, możesz współtworzyć środowisko.

 

DYSCYPLINOWANIE BANKÓW
Czytaj więcej
W czasie kwarantanny wiele banków prowadziło bardzo negatywną politykę wobec swoich klientów, przedsiębiorców. Nie zważając na rządową kwarantannę banki działały jakby nigdy nic – wypowiadając umowy kredytowe i leasingowe każdemu kto chociaż trochę spóźnił się ze spłatą raty.
W ramach strajku postanowiliśmy oznaczać banki, które waszym zadaniem są najgorsze. Najgorszy bank został nominowany do naszej nagrody „BANKU WROGIEGO PRZESIĘBIORCOM” zasługującego na naszą solidarną karę, na zamykanie rachunków, wycofywanie pieniędzy, namawianie naszych partnerów biznesowych, którym robimy przelewy, aby jeśli mogą przedstawili nam na kolejnych fakturach rachunek z innego banku. Zachęcamy do solidarnej akcji wobec Millennium Banku, do czasu aż bank przeprosi i naprawi krzywdy wyrządzone przedsiębiorcom.

 

DYSCYPLINOWANIE URZĘDNIKÓW
Czytaj więcej
Projekt dolnośląskiego informatyka. Na wzór portalu „znany lekarz” stworzymy portal „znany urzędnik”. Będziemy opisywać pracę urzędników. W końcu ich praca stanie się publiczna. Będziemy mogli rozliczać samorządowców z personalnej polityki jaką prowadzą, pomożemy im zarządzać kadrami. Łatwo wychwycimy rodzinne i polityczne powiązania, które szkodzą pracy na rzecz obywateli.